Политички партии

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ предупредуваше на енергетската криза, власта лажеше дека нема

Потпретседателот на СДСМ Александар Николоски, денеска на прес конференција на новинарско прашање, во врска со цената на струјата и проблемите со парното греење во Скопје, истакна дека главни виновници за енергетската криза во земјава се Зоран Заев, Димитар Ковачевски и Али Ахмети кои и покрај предупредувањата од ВМРО-ДПМНЕ пред девет месеци  ништо не направија да ги решат проблемите со електричната енергија, а сега се дозволи и да се смрзнуваат граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close