Политички партии

Николоски: Владата да не ја игнорира опасноста, местото на Македонија е во ЕУ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, денес присуствуваше на настан посветен на одбележувањето на Денот на Европа, кој се одржа под насловот ,,Демократијата во Европа – 30 години по Мастришкиот договор” и посочи дека силно сме проевропски ориентирани и ја поддржуваме интеграцијата на Македонија во ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close