0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисЕкономијаПолитика

Николовски потпиша нови 900 договори за давање во закуп на државно земјоделско земјиште во 20 општини

Овие договори се за двата јавни повици објавени во август 2021 година за површини во Битола, Македонски Брод, Виница, Делчево, Кочани, Крива Паланка, Крушево, Кратово, Кавадарци, Росоман, Неготино, Пробиштип, Радовиш, Велес, Берово, Пехчево, Валандово, Гевгелија, Струмица, Прилеп и Штип, соопштија од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close