0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталОпштествоПолитика

Николовски: Земјоделците редовно и неселективно ги добиваат своите субвенции

Одговорно водиме грижа за секој земјоделец и преку конкретни мерки даваме поддршка во услови на криза. Успеавме да ги надминеме сите блокади и се донесоа измените на Законот за земјоделство и рурален развој, каде ја одложивме обврската кон УЈП и целосно ги исплативме субвенциите за тутун, истакна министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска на средба со земјоделци во Долнени, која се одржа на барање и во организација на Асоцијацијата на земјоделци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close