Политички партии

Николова: Со новиот Закон за заштита на потрошувачите ги штитиме граѓаните и нивниот стандард

Владата предводена од СДСМ вчера го усвои новиот Предлог Закон за заштита на потрошувачите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close