0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталДописници СветИнтервјуОпштество

Никола Ѓурѓај за МИА: „Илинден“-Тирана веќе десет години работи на заштита на етничкиот, јазичниот и културниот идентитет на Македонците во Албанија

Изминатата година беше година со многу работа за македонското национално малцинство во Република Албанија, а еден од најзначените настани беше одбележувањето на десетгодишниот јубилеј на македонскиот весник „Илинден“, вели во интервју за МИА, Никола Ѓурѓај, претседател на македонското друштво „Илинден“-Тирана и уредник на истоимениот весник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close