0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Никогаш не било пратено барање за агреман за Арифи, тврди Османи

Никогаш не било пратено барање за добивање агреман за која било држава за именување на Теута Арифи за амбасадор, изјави денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close