СветСвет.Портал

Нигерија: Запленети речиси половина милион таблети амфетамин

Нигериските власти запленија речиси половина милион таблети амфетамин скриени во машини кои пристигнале во пристаништето во Лагос, изјави денеска претседателот на Националната агенција за спроведување на законот за наркотици, Мохамед Марва.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close