Свет

Неуспешно лансирање ракета предизвика паника кај жителите на гратче во Јужна Кореја

Неуспешно лансирање балистичка ракета предизвика паника кај населението во градот Гангнеунг во Јужна Кореја, откако проектилот паднал на земја и предизвикал голем пожар, потврдија денеска официјални јужнокорејски претставници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close