0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Неуспехот на владата во Софија го доведува во прашање гасот за следната зима во Бугарија

Сега Бугарија се соочува со четвртите последователни парламентарни избори од април 2021 година. Политичката неизвесност, исто така, може да ги попречи напорите на Бугарија да обезбеди природен гас. Москва го прекина снабдувањето со гас за земјата, откако Софија одби да го плати во рубљи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close