0_Спорт.ПорталФудбал

Несторовски ќе има нов тренер во Удинезе

Италијанскиот фудбалски прволигаш Удинезе, во чиј редови настапува македонскиот репрезентативец Илија Несторовски, денеска му врачи отказ на тренерот Лука Готи, два дена по првенствениот пораз на домашен терен од Емполи (1-3).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close