Дописници МКДЛокални избори 2021Општество

Непристапност до гласачките места за лицата со попреченост, меѓу главните забелешки на „Инклузива“ за локалните избори

Непристапни гласачки места, недостаток на граничникот за потпис, на шаблоните за брајово писмо регистриралo здружението „Инклузива“ на првиот и вториот круг од локалните избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close