0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА ИстражуваРепортажа

Необичната микронација на Северна Македонија

И покрај тоа што има само 2.400 жители, Вевчани се обиде да прогласи независност од две различни земји во последните пет децении.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close