0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Нема потреба од кризна состојба во енергетиката, надлежните уверуваат дека ќе нема големи ценовни шокови

Во моментот нема потреба од прогласување кризна состојба во делот на енергетиката, а надлежните уверуваат дека цената на струјата за домаќинствата ќе остане иста до крајот на годината. Доколку има потреба, ќе се интервенира, велат од Владата. Оттаму не очекуваат поголеми ценовни шокови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close