0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нема потврден случај на омикрон во земјава, доминантен сè уште е делта-сојот

Иако во државите низ светот забрзано се шири омикрон-сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Сè уште доминантен останува делта-сојот, како кај нас, така и во државите од регионот. Во меѓувреме, надлежните повикуваат на помасовна вакцинација, која претставува единствениот реален излез од пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close