Општински вестиСкопје

Неколку улици во Визбегово без вода

Без вода денеска од 9:00 часот ќе бидат корисниците од улиците 1550 и 1551 во Визбегово.

Скопје, 20 мај 2022 (МИА) – Без вода денеска од 9:00 часот ќе бидат корисниците од улиците 1550 и 1551 во Визбегово.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на приклична цевка Ф 150 на ул.„Јадранска Магистрала“ бр.127 во Визбегово.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.фф/са/

Таг
Back to top button
Close
Close