Видео изјаваЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Неколку лица повредени од автомобил што влетал на тераса од ресторан во близина на Париз

На социјалните мрежи се лидеруваат снимки на кои се покажува како полицијата ја затвора областа во близина на палатата Фонтенбло, познат француски средновековен замок, додека една фотографија покажува црн автомобил среде терасата на ресторанот, со столици расфрлани околу него.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close