Европа

Неколку десетици илјади луѓе на митинг за поддршка на унгарскиот премиер

Неколку десетици илјади приврзаници на унгарскиот премиер Виктор Орбан и неговата десничарска Влада се собраа денеска во Будимпешта на мировен марш за поддршка на популистичкиот лидер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close