0_МИА Истражува.ПорталИзбраноСвет.Слајдер

Недостигот на вештачко ѓубриво во Северна Америка предизвикува страв од повисоки цени на храната

Земјоделците користат азот за да ги зголемат приносите на пченка, канола и пченица, а повисоките трошоци за ѓубрива може да се претворат во повисоки цени на месото и лебот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close