0_Македонија.ПорталОпштество

Недела на контрацепција: Северна Македонија има ниска стапка на преваленца на современи контрацептивни средства

Во рамки на одбележувањето на Недела на контрацепција од Македонската асоцијација на гинеколози велат дека Република Северна Македонија има ниска стапка на преваленца на современи контрацептивни средства, односно само 21 процент.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close