0_Web_АктуелноКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Недела на италијанскиот јазик – се одбележуваат 700 години од смртта на Данте Алигиери

Низа на културни настани промовирани од Амбасадата на Италија во Скопје се предвидени за 21. издание на Неделата на италијанскиот јазик во светот, која што оваа година го бележи јубилејот седумстотини години од смртта на Данте Алигиери, поетот кој се смета за татко на италијанскиот јазик и на самата идеја за Италија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close