Дописници МКДОпштински вести

Невремето го однесе покривот од куќата на Чулеви, а откорнатиот покрив од соседите им паднал врз автомобилот

Невремето им однесе дел од покривот од куќата на Чулеви, а откорнат дел од покривот од соседите им паднал врз автомобилот и го оштетил. Ова се само дел од последиците од невремето проследено со дожд и ветер што вечерва го зафати Неготино.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close