БизнисБизнис.Портал

Невработеноста во Австрија продолжува да се намалува

Невработеноста во Австрија се уште се намалува, а во моментов без работа се 404.994 лица, изјави министерот за труд Мартин Кохер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close