0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Невакцинираните Грци над 60 години до недела имаат рок да се вакцинираат, во спротивно ќе платат казна

Невакцинираните лица над 60-годишна возраст во Грција, имаат уште неколку дена рок да ја примат првата доза за да ја избегнат казната од 100 евра месечно, со оглед на тоа што од 16 јануари стапува во сила одлуката за задолжителна вакцинација за конкретната старосна група, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close