0_Спорт.ПорталКошаркаСпортСпорт.Слајдер

НБА ја објави листата со 76 свои легенди

По повод 75. годишнината од своето формирање, НБА лигата синоќа објави листа со 76 кошаркарски легенди, меѓу кои најзвучни имиња се Мајкл Џордан, Леброн Џејмс, Карим Абдул – Џабар, Вилт Чемберлен и Бил Расел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close