0_Спорт.ПорталКошаркаСпортСпорт.Слајдер

НБА: Феникс со победа над Голден Стејт го израмни клупскиот рекорд

Во дерби натпреварот на двете водечки екипи во НБА лигата одигран во Феникс, кошаркарите на „Санс“ го совладаа на домашен терен Голден Стејт со 104-96 и со тоа се израмнија на врвот на табелата со ефект од 18-3.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close