0_Спорт.ПорталКошарка

НБА: Симонс исфрлен од тренингот на Филаделфија

Кошаркарот на Филаделфија, Бен Симонс, е суспедиран денеска на еден натпревар „поради однесување штетно за тимот“ што значи дека ќе го пропушти натпреварот против Њу Орлеанс на стартот од новата сезона во НБА лигата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close