0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт.Слајдер

НБА: Ембид се врати на паркетот со „дабл – дабл“ ефект

По тринеделна пауза поради позитивен тест на коронавирус Џоел Ембид се врати на теренот со 42 поени и 14 скокови, но неговиот „дабл – дабл“ ефект не беше доволен Филаделфија да избегне пораз од Минесота од 121 – 120, по продолжение.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close