0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт

НБА го зголеми „селери кап“ за 11.6 милиони долари

Максималниот паричен износ што клубовите во НБА лигата ќе смеат да го потрошат за плати на кошаркарите, таканаречениот „селери кап“, ќе се зголеми за 11.6 милиони долари, на вкупно 123.6 милиони долари по екипа за сезоната 2022/23.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close