Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

На „Black friday“ во „Mall of America“ дојдоа 100.000 купувачи, двојно повеќе од лани

Најголемиот трговски центар во САД, пак, „Mall of America“, лоциран во сојузната држава Минесота, јави дека притокот на купувачи од сабајлето до затворање синоќа бил околу 100.000 луѓе, два пати повеќе од лани.   Националната федерација на ритејлери прогнозира од 8.5 до 10.5 отсто зголемени продажби за време на сезоната на празници во споредба со лани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close