0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

На 15 октомври ќе бидат објавени институциите кои не склучиле договор за снабдување со електрична енергија

Пари за енергенси ќе има, но се прават максимални напори да има што помал трошок и наместо 2 000 евра за 1 000 нормални метри кубни, да се плати помалку, вели Бектеши.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close