Дописници МКДОпштински вести

На штипскиот вакцинален пункт досега имунизирани околу 34.000 граѓани

Околу 34.000 граѓани од штипскиот, но и од останатите општини од источниот регион се вакцинирани против Ковид-19, покажуваат анализите на вакционалниот пункт на Здравствениот дом „Пначе Караѓозов“ - Штип.

Back to top button
Close
Close