0_Магазин.ПорталМагазинПатувања

На Фиџи има куќа изградена специјално за кралицата

Остатоците на нејзината посета се гледаат и денес. Селските челници велат дека згради на островот биле надградени пред нејзината посета и оти една куќа била изградена специјално за неа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close