0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

На територија на СВР Тетово санкционирани 36 возачи кои возеле под дејство на алкохол

При акциската контрола на полициските службеници на територијата на СВР Тетово, вчера од 22 до 04 часот, биле санкционирани 36 возачи од кои 24 во Тетово и 12 во Гостивар, кои возеле под дејство на алкохол. Кај еден возач од Тетово, како што соопшти денеска Министерството за внатрешни работи, биле измерени 2,89 промили алкохол во крвта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close