ХроникаХроника.Портал

На територија на СВР Велес 37 возачи возеле пребрзо

Полициски службеници од СВР Велес денеска спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната при што санкционирани се 37 возачи. Од нив 21 на територија на Велес, девет на територија на Кавадарци, седум на територија на Неготино...

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close