ХроникаХроника.Портал

На територијата на СВР Куманово казнети 64 возачи, од кои 53 за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 09.00 до 16.00 часот СВР Куманово во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, санкционирани се вкупно 64 возачи, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 53 санкции и 11 за непрописно престигнување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close