0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

На „Табановце“ се чека еден час, на „Богородица“ 40 минути

На граничниот премин „Табановце“ се чека околу 60  минути, а на ГП „Богородица“ околу 40 минути за влез и излез од државата. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира Автомотосојузот на Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close