0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

На „Табановце“ и „Пелинце“ се чека околу еден час, на „Богородица“ околу 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини попладнево е зголемен. На граничните премини „Табановце“ и „Пелинце“ се чека околу еден час за влез и излез од државата. На ГП „Богородица“ времето на чекање за излез од државата е околу 30 минути.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close