0_Web_Актуелно0_Инфопакет.ПорталИнфопакетОпштествоСостојба на патиштата

На „Табановце“ за влез и излез се чека околу еден час, на „Богородица“ за излез до 30 минути

Зголемен е интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини. На Граничниот премин Табановце времето на чекање за за влез и излез од државата е околу еден час. На Граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути, информира Авто-мото сојузот на Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close