0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

На Родос и Санторини уапсени 27 лица со фалсификувани патни исправи

Со фалсификувани патни исправи, во два одвоени случаи,  27 лица, странски државјани, се обиделе од аеродромите на грчкиот острови Санторини и Родос да стигнат во Италија и Германија, но биле уапсени, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close