0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

На располагање нови средства за развој на рибарство и аквакултурата, отворени два нови повика

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој АФПЗЗР информира дека од денеска па до 24 декември се отворени два нови повици за развој на рибарство и аквакултура. Станува збор за објава на мерките „Дополнителна заштита на рибите и риболовните води“ како и мерката „Финансиска поддршка за порибителен материјал“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close