0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

„На пат секогаш тргнувај одморен“ – превентивни активности на Ќафасан и во Охрид од страна на СВР Охрид и РСБСП

Под мотото „На пат секогаш тргнувај одморен“, Одделението за превенција при СВР Охрид и Републички совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) ја спроведоа превентивната кампања „Безбедно лето 2022“, при што возачите ги потсетија на потребата од почитување на сообраќајните правила.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close