0_Web_АктуелноЕвропаСвет.Слајдер

На Палма наредена евакуација поради лава

На околу 800 жители на шпанскиот остров Ла Палма вчера им беше наредено да се е вакуираат поради напредувањето на лавата од вулканот Кумбре Виеја

Back to top button
Close
Close