СветСвет.Слајдер

На неколку часа „паднаа“ серверите на Нетфликс

Серверите на Нетфликс не функционираа неколку часа, што предизвика прекин или застој на платформата за илјадници корисници во САД, Канада, Европа и Кина. По неколку часа проблемот беше отстранет од популарната платформа за „видео на барање“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close