0_Магазин.ПорталЗанимливости

На мексиканска плажа помор на 300 желки

Сите биле женки од загрозениот вид „маслиново ридли“ (Lepidochelys olivacea), изјави за мексиканските медиуми биолог од државниот орган за желки. Причината за поморот се истражува, соопштија властите.

Back to top button
Close
Close