0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

На Клиниката за ортопедски болести при ТОАРИЛУЦ во Скопје изведена трансплантација на лигамент од починат донор

На Клиниката за Ортопедски болести при ТОАРИЛУЦ во Скопје вчера првпат беше изведена трансплантација на лигамент од починат донор. Млад 34-годишен пациент со сериозна повреда на десното колено, доби мекоткивен графт експлантиран од починат донор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close