БизнисБизнис.Портал

На кинескиот „Чајна телеком“ му е одземена лиценцата за работа во САД

Американската регулаторна управа за комуникации му ја одзеде дозволата за работа на „Чајна телеком“ во САД поради загриженост за националната безбедност

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close