Дописници МКДХроникаХроника.Портал

На истокот 42 возачи казнети за брзо возење

Во рок од четири часа на патиштата во источниот регион за брзо возење се санкционирани 43 возачи од кои  33 надвор од населено место и девет во населено место. Надлежните од СВР-Штип велат дека акциската контрола ја имаат спроведено денеска од 7:00 до 11:00 часот на подрачјето на СВР Штип и дека на сите возачи им биле изречени соодветни санкции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close