АБНА

На денешниот состанок на Историската комисија не беше постигнат напредок, вели Наум Кајчев

Не е постигнат напредок на денешниот состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања меѓу Бугарија и Република Северна Македонија. Ова за БТА го изјави заменик-претседателот на бугарската страна на Комисијата, доц. Наум Кајчев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close