0_Web_АктуелноИнфопакетОпштествоСостојба на патиштата

На ГП Табановце за влез во РС Македонија се чека околу еден час, на ГП Богородица з аизлез околу 40 минути

Времето на чекање за влез во Република Северна Македонија на ГП Табановце е околу еден час. На ГП Богородица за излез околу 40 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close